Podajmo si dlani za mir na svetu

V avli Osnovne šole Šenčur je zaživela razstava z naslovom Podajmo si dlani za mir na svetu. Učenci naše šole so v podporo miru in prijateljstvu združili moči in odtisnili vsak svojo dlan. Nastala je ogromna pisana mavrica prepletenih dlani, ki smo jo razstavili postavili v spodnji avli šole.

Lepo povabljeni k ogledu! Naj nas povezujeta sožitje in prijateljstvo!

Teta iz Amerike

V ponedeljek, 6. 6. 2022, je 6. c razred obiskala družina dveh osnovnošolcev iz Južne Karoline (ZDA). Predstavili so nam ameriški šolski sistem, življenje najstnikov v Ameriki in spregovorili tudi o zanimivostih Slovenije. V prijetnem in sproščenem vzdušju so z veseljem odgovarjali na naša vprašanja in si ob vodstvu šestošolcev ogledali našo šolo. Spoznali smo, da smo si najstniki po svetu precej podobni, hkrati pa ugotovili tudi to, kako pomembno je znanje tujih jezikov za uspešno sporazumevanje in druženje. Ponosno lahko povemo, da nam gre kar dobro!
Katja Golouh