Knjižničarka na matični šoli:

Ksenija Čebašek

tel: 04/25 19 258

Knjižničarka na podružnični šoli:

Magda Ropret

Olševek: 04/ 25 19 230; Voklo: 04/25 19 236; Trboje: 04/25 19 241

Šolska knjižnica je sestavni del celotnega vzgojno-izobraževalnega dela. Namenjena je potrebam učencev in učiteljev. V knjižnici se zbira, hrani in izposoja knjižnično gradivo. V njej se opravlja informacijsko delo v okviru izvajanja knjižničnih informacijskih znanj.

Na centralni šoli je knjižničarka Ksenija Čebašek.

Učenci si lahko izposojajo knjige od 7.30 do 14.00. Med glavnima odmoroma je izposoja urejena tako, da si v prvem glavnem odmoru izposojajo knjige učenci predmetne stopnje, v drugem pa učenci razredne stopnje.

Na podružničnih šolah opravlja delo knjižničarke Magda Ropret.

Učenci na podružničnih šolah si lahko izposojajo knjige v lastnih knjižnicah, in sicer v Voklem vsak torek, v Trbojah vsako sredo in na Olševku vsak petek.

Na šoli imamo tudi učbeniški sklad, ki učencem omogoča izposojanje predpisanih učbenikov. Pred koncem šolskega leta so učenci in njihovi starši seznanjeni s potrebnim gradivom za naslednje šolsko leto. V začetku šolskega leta učenci vse gradivo prejmejo v šoli. Izposoja učbenikov iz učbeniškega sklada je za vse učence brezplačna.

Na mladinski tisk se lahko učenci razredne stopnje naročijo pri Tadeji Pegan, učenci predmetne stopnje pa pri Žani Bečić.

Bralna značka je tekmovanje, ki v Sloveniji poteka že ve kot 50 let. To je tekmovanje mladega bralca s samim seboj, da prostovoljno prebere predpisano število knjig. Izbor knjig ni strogo določen in omejen, upoštevamo tudi sposobnosti posameznika. Mladi bralci o prebranem rišejo, pišejo ali pripovedujejo. Ob zaključku šolskega leta so bralci nagrajeni s pohvala S KNJIGO V SVET. Bralci, ki so pridno brali vseh devet let pa ob zaključku prejmejo PRIZNANJE za 9 – letno branje in knjigo, ki jo podeljuje Društvo bralne značke Slovenije. Zaključno prireditev pripravimo v šoli izmenoma za razredno in predmetno stopnjo (obisk pisatelja ali pesnika, igra ipd.).

Slovenska

Anlgeška

Nemška

bralna značka

UČBENIŠKI SKLAD je del šolske knjižnice. Vanj  so vključeni učbeniki, objavljeni v Katalogu učbenikov, ki jih po izboru učiteljev, ki poučujejo predmete, kupi šola.

Izposoja učbenikov v šolskem letu 2019/20 je brezplačna, saj vse stroške izposojevalnine krije Ministrstvo za šolstvo in šport.

Naročilo učbenikov iz UČBENIŠKEGA SKLADA je avtomatično. Le v primeru da učbenikov ne želite sprejeti, izpolnite ODJAVO ob učbeniškega sklada (ODJAVA je pod seznamom učbenikov).

Učenec je dolžan ob koncu šolskega leta vrniti nepoškodovane učbenike. V kolikor je učbenik poškodovan, uničen ali izgubljen, se zaračuna odškodnina po veljavnem ceniku.

Učenci 1. in 2. razredov pa v šolskem letu 2019/2020 v šoli dobijo brezplačno tudi delovne zvezke. Nakup delovnih zvezkov krije Ministrstvo za šolstvo in šport. Učenci jih prejmejo v šoli prvi šolski dan.

Sezname delovnih zvezkov, šolskih potrebščin in učbenikov iz učbeniškega sklada (možnost odjave od učbeniškega sklada) najdete pod ustreznim razredom:

pdf dokument:

SEZNAM DELOVNIH ZVEZKOV in ŠOLSKIH POTREBŠČIN_1.R_19_20