Na drugem koncu sveta – a blizu srca

Izšel je zbornik natečaja Na druge koncu sveta – a blizu srca! Vsi učenci, ki so sodelovali na natečaju, bodo zbornik prejeli na dogodku ob zaključku natečaja, ki ga bomo izvedli, ko bo to mogoče in se vrnemo v šolske klopi.

Do takrat pa ga lahko prebirate v elektronski obliki. Na dogodku ob zaključku natečaja bomo predvajali tudi dokumentarni film, v katerem so sodelovali avtorji prispevkov v zborniku.

Natečaj Na drugem koncu sveta – a blizu srca je na Osnovni šoli Šenčur potekal v šolskih letih 2019/2020 in 2020/2021 v okviru projekta Knjiga me zmiga (Erasmus+). Spodbuda, iz katere se je natečaj razvil, je bilo razmišljanje o tem, kako dobro učenci naše šole poznajo svojo družinsko zgodovino, življenjske zgodbe svojih prednikov, ki so marsikdaj nenavadne in zanimive ter navdihujoče tudi v času, v katerem živimo danes. Zato smo se odločili, da bomo v okviru natečaja zbirali zanimive zgodbe iz preteklosti, ki so jih učenci zapisali skupaj s svojimi starši, starimi starši, sorodniki, znanci.

Lepo vabljeni k branju!