Od Slivne do Moravč – športni dan za 9. razred

V torek, 12. oktobra, smo se devetošolci udeležili pohoda od Slivne do Moravč. Pred šenčursko šolo smo se zbrali ob 7.45, da so nam učitelji razdelili malico. Šli smo na avtobus in se odpeljali na pot. Ker je bila pot dolga, so se učitelji športa odločili, da bomo nekateri učenci na avtobusu prebrali nekaj zanimivosti o Rudolfu Badjuri, o prvem slovenskem učitelju smučanja in potopiscu. Nameravali smo namreč prehoditi del t. i. Badjurove poti.

Ko smo prispeli do Slivne, smo se odpravili nedaleč stran, do spomenika, ki določuje geometrično središče Slovenije – GEOSS. Res je bilo zanimivo, da je središče prav tam, saj je Sloveniji zaradi njene oblike težko določiti težišče. Učiteljica geografije nam je povedala nekaj podatkov o tem središču.

Prešteli smo se in se počasi odpravili na pot. Hodili smo vsepovsod, po gozdu, v hrib in po klancu dol. Čez nekaj časa smo se ustavili pri neki hiši in tam pomalicali ter si pridobili novih moči. Pot se je nadaljevala nekaj časa še po gozdu, kasneje pa po makadamu. Ko smo prišli na gozdno jaso, smo videli domače govedo. Učenci, ki imajo doma kmetije, so se prav pozabavali in malo pocrkljali živali. Posneli smo nekaj fotografij in odšli naprej. Prišli smo tudi do konjev, ki so bili prečudoviti. Uživali smo tudi ob lepem razgledu na okolico. Ker pa je bil dan malo čuden (sonce in megla sta se ves čas menjavala), smo hitro izgubili razgled. Kmalu smo prišli do Moravč. Pot smo nekaj časa še nadaljevali v Moravčah in tam so nas čakali avtobusi.

Med izletom smo se toliko pogovarjali in družili med sabo, da smo izgubili občutek za čas. Tako hitro je minilo vse skupaj. Športni dan je bil nekaj posebnega. Spoznali smo nekaj novega in se družili med sabo.

Živa Ulčar, 9. c