Zaljubljeno valentinovo

V ponedeljek, 14. februarja, smo praznovali valentinovo – praznik zaljubljencev, pa tudi prijateljev in vseh, ki se imajo radi.

Na valentinovo je ekipa šolskega radia pripravila prav posebno zaljubljeno oddajo, v kateri je predstavila nekaj zanimivih dejstev o tem prazniku. Ste na primer vedeli, da ima sv. Valentin v slovenski ljudski tradiciji »ključ od korenin«? Takrat se po ljudskem izročilu začne prebujati narava. Praznovanje, kot ga poznamo danes, pa je k nam prišlo iz Amerike. Tam ima veliko bolj potrošniški značaj. Ste vedeli, da so Američani leta 2020 za valentinova darila zapravili kar 7,4 bilijona dolarjev? Vsako leto pa si na ta dan izmenjajo kar 145 milijonov pisem!

Valentinova pisma smo si pošiljali tudi na naši šoli. Ekipa Šolske scene je pripravila nabiralnik, kamor je prispelo veliko pisemc. Pisma so razdelili srečnim Valentinom in Valentinam ter jim tako polepšali dan!

Najlepša darila so vedno tista, ki pridejo iz srca – lepa misel, pogled ali objem. Čim več takih lepih trenutkov v tem tednu vam želimo!

Ekipa Šolskega radia z učiteljico Ano Marijo Lednik