Šestošolci v deželi Nije

V torek, 15. 3., so učenci 6. razreda odpotovali v deželo Nije, na otok gusarjev, Indijancev, vil in morskih deklic. V Lutkovnem gledališču Ljubljana so si ogledali gledališko predstavo Peter Pan, ki je nastala po istoimenski igri škotskega pisatelja in dramatika J. M. Barrieja.

Peter Pan je o večnem odraščanju in o fantu, ki si želi za vselej ostati otrok, saj je prepričan, da nas odraščanje oropa domišljije in postanemo dolgočasni. Peter Pan se noče postarati, noče niti zrasti, želi si leteti, se bojevati s kapitanom Kljuko in raziskovati deželo Nije … Skupaj s tremi igralkami in štirimi igralci, ki so skupaj odigrali več kot dvajset vlog, smo tja odpotovali tudi mi.

Všeč nam je bila zgodba o odraščanju, pogumu in moči domišljije. V deželi Nije se namreč najde prostor čisto za vsakega gledalca. Saj veste, kaj pravi Peter Pan … Svet je narejen iz vere, zaupanja in malo vilinskega prahu …

Ana Marija Lednik