Hvala tudi v imenu ’tistih’, ki so pomoč potrebovali in so jo s tvojo pomočjo prejeli.

Naziv NAJ PROSTOVOLJKA, ZAPOSLENA V JAVNI UPRAVI za leto 2021 prejme Maša Gril, imenovana na predlog Osnovne šole Šenčur.

Maša Gril je na OŠ Šenčur zaposlena kot specialna pedagoginja. Kot prostovoljka Dobrodelnega društva Petka za nasmeh pomaga starostnikom v Domu starejših občanov, s katerimi je navezala stik v začetku epidemije (nakupi, plačevanje položnic … za eno od stanovalk celo poiskala in pripeljala prijateljico). Med epidemijo je Maša Gril  veliko prostega časa namenila starostnikom, ki so ostali socialno izključeni, brez pomoči sorodnikov ali sosedov. V času zaprtja države je tako zanje aktivno skrbela, s tremi izmed njih pa je ohranila stik in tudi zanje še vedno skrbi. Skoraj vsak vikend pelje begunske otroke iz Azilnega doma Logatec na razne aktivnosti (kino, trampolin, gledališče, morje, plezanje, razne delavnice, muzeji …). Zbira denarna in materialna sredstva za socialno ogrožene starostnike in begunske otroke. Ogromno energije vlaga tudi v zagovorništvo otrok pri Varuhu človekovih pravic. Maša Gril prostovoljstvo živi.  Vodila je posebni program Za lepšo starost, v okviru katerega so starejšim v socialni stiski s pomočjo donacij nudili frizerske in pedikerske storitve, in koordinirala projekt Širimo nasmehe, ne okužbe. V lanskem letu je opravila več kot 850 prostovoljskih ur.

Njene besede:»Včasih se sprašujem, kje so meje prostovoljstva. Prostovoljstvo zame ni število ljudi, niso ure.  Preden rečem ne, dobro premislim. Če ečem ne in dve uri premišljujem, zakaj sem rekla ne, potem vem, da se nisem dobro odločila.«

(Visited 8 times, 1 visits today)