Učenci so okrog šole v Šenčurju nasadili medovite rastline

V sredo, 19. oktobra 2022,  so učenci čebelarskega krožka (mentor Andrej Cej) in vrtnarskega krožka (mentorica Vanja Klepec) posadili medovite rastline, ki  jih je osnovni šoli Šenčur podarila družba AstraZeneca. Pridružile so se tudi zaposlene iz te družbe in bile res v veliko pomoč. Na povabilo se je odzval tudi predsednik ČD Šenčur Vili Kavčnik.

Začeli smo z izborom primernih mest za podarjene rastline. Nekaj smo ji posadili poleg šolske ograje, druge v visoko gredo. Rastline, ki potrebujejo veliko sonca in se rade zelo razrastejo,smo posadili v betonska korita, da bodo okraševala območje šole. Del rastlin pa smo posadili kar v običajno nizko gredico, saj menimo, da bodo tam lepo rasle. Vse skupaj ni preveč oddaljeno od šolskega čebelnjaka, zato upamo, da se bodo prihodnjo sezono rastline že ‘prijele’ in nudile čebelam odlično pašo. Vsem sodelujočim smo krožkarji za zahvalo podarili kozarček šolskega medu.

Naj medi!

Andrej Cej, OŠ Šenčur