REZULATI MEDOBČINSKEGA TEKMOVANJA V ATLETIKI

V četrtek 21.4 je v Kranju potekalo medobčinsko tekmovanje v atletiki, katerega se je udeležilo 19 učencev naše šole.

V kategoriji starejših učencev in učenk so po najvišjih uspehih posegali:

  • DANEA SNEDIC (8.A) 1. MESTO V TEKU NA 60m
  • ELIZA GRUBAR (8.A) 3. MESTO V SKOKU V VIŠINO
  • SEKNE HANA (9.A) 1. MESTO SKOK V DALJINO
  • MORELJ ANŽEJ (9.D) 4. MESTO V SUVANJU KROGLE
  • PODOBNIK MARK (9.A) 7. MESTO V SKOKU V VIŠINO

V kategoriji mlajših učencev in učenk pa so po najvišjih uspehih posegali:

  • MENCEJ LINA (6.A) 1. MESTO V TEKU NA 300m
  • LEKIĆ STELLA (7.B) 1. MESTO V TEKU NA 60m
  • GERMEK TEJA (7.D) 3. MESTO V SKOKU V VIŠINO
  • TEJA KERN (6.C) 4. MESTO V METU VORTEKSA
  • SVETELJ KRIŠTOF (6.B) 4. MESTO V SKOKU V DALJINO
  • VOLČJAK ANAMARIJA (7.A) 4. MESTO SKOK V DALJINO
  • HROVAT NEŽA (7.B) 7. MESTO V SKOKU V DALJINO

 

Tudi vsem ostalim nastopajočim iskrene čestitke.

Področno tekmovanje v atletiki bo 16.5.2022 v Kranju.

Tjaša Šolar in Katja Ogorevc Ahačič

PODROČNO TEKMOVANJE V ŠPORTNEM PLEZANJU ZAHODNE REGIJE ZA TEKMOVALCE BREZ LICENCE

V soboto, 07.05.2022, bo v naši športni dvorani potekalo področno prvenstvo v športnem plezanju zahodne regije za tekmovalce brez licence.

Urnik tekmovanja:

 

ob 8.30 uri    – starejše učenke in učenci brez licence

ob 10.15 uri  – mlajše učenke in učenci brez licence

ob 12.00 uri  – najmlajše učenke in učenci

Plezanje razpis 2022

Vabimo vas, da si tekmovanje ogledate.

ŠPORTNI DAN ZA UČENCE 6.,7. IN 8. RAZREDA

Za učence 6.7. in 8. razreda bo športni dan v ponedeljek, 25.4.2022.

Učenci se pripeljete v šolo s šolskim avtobusom.

 

  1. razredi – boste imeli v športno gimnastičnem centru Gib v Ljubljani,  različne športne vsebine. Razdeljeni boste v skupine. Vadbene postaje bodo: trampolin park, akrobatika na gimnastičnem parterju in airtracu, skoki na veliki prožni ponjavi in v pene, borilne igre in velike žoge.

S seboj imejte čisto športno opremo,  manjšo brisačo in vodo.

 

Časovni potek:

8.00        razdelitev malice v garderobi

8.10         odhod avtobusov v športno gimnastični center Gib v Ljubljani

začetek aktivnosti

12.10       odhod avtobusov v Šenčur

12.35       prihod v Šenčur in razvoz po vaseh s šolskim avtobusom

 

Razpored po avtobusih  6. razredi  (103 učencev):

  1. avtobus ( 6a 26 in 6b 27 ) – 53 učencev: Satler, Gradišar in  Ahačič
  2. avtobus ( 6c 26 in 6d 24) – 50 učencev: Golouh, Lah in Belovič

Cena: 9 EUR/učenca + prevoz.

 

  1. razredi boste v Atlantisu uživali v vodnih dejavnostih.

S seboj imejte vodo in primerno opremo za plavanje in vodne aktivnosti.

 

Časovni potek:

8.00        razdelitev malice v garderobi

8.10         odhod avtobusov v Ljubljano (Atlantis)

začetek aktivnosti v Atlantisu

12.00       odhod avtobusov izpred Atlantisa

12.35       prihod v Šenčur in razvoz po vaseh s šolskim avtobusom

 

Razpored po avtobusih  7. razredi  (97 učencev):

  1. avtobus ( 7a 24 in 7b 24 in) – 48 učencev: Premrl, Stegnar in Tomič Lesar

2.avtobus (7c 22 in  7d 27) – 49 učencev: Jenko, Herlec in Jošt

Cena:  11 EUR/učenca in prevoz.

 

 

 

  1. razredi boste imeli v športnem centru Plezarna na Britofu različne športne vsebine.

S seboj imejte manjšo brisačko,  vodo,  športno opremo primerno za plezanje in gibanje v notranjih prostorih (športni ali šolski copati)  in copate za orientacijo v naravi (športni copati za zunaj ali pohodni čevlji) in oblačila glede na vremenske pogoje (dežnik).

 

Časovni potek:

8.00        razdelitev malice v garderobi

8.10         pohod do Plezarne (Britof)

12.00       pohod do šole

12.35       prihod v Šenčur in razvoz po vaseh s šolskim avtobusom

 

Razpored po skupinah  8. razredi  (94 učencev):

8a 21 in 8b 23  – 44 učencev: Jagodic, Lednik in Černilec

8c24 in 8d 26  – 50 učencev: Klajn, Šturm in Polajnar

Cena:  9 EUR/učenca.

Učenci upoštevajte navodila učiteljev in vaditeljev.

Želim vam lep športni dan!

Katja Ogorevc Ahačič

PRIJAVA NA TEKMOVANJE V ATLETIKI

UČENCI! OBVEŠČAMO VAS, DA SE LAHKO PRIJAVITE NA MEDOBČINSKO TEKMOVANJE V ATLETIKI.

PROSIM, DA RAZMISLITE V KATERI DISCIPLINI BI ŽELELI TEKMOVATI IN SE DO TORKA, 12.4.2022, PRIJAVITE OSEBNO PRI ŠPORTNEM PEDAGOGU ALI PRKO TEAMSOV.

RAZPIS

MEDOBČINSKEGA PRVENSTVA 20021/22 OSNOVNIH ŠOL MO KRANJ, ŠENČURJA, NAKLA, CERKELJ NA GORENJSKEM, PREDDVORA IN JEZERSKEGA V ATLETIKI.

KRAJ: Športni center Kranj

DATUM:  četrtek 21.04.2022 ob 09.00 uri starejši, ob 11.00 uri mlajši

KATEGORIJA:

  • UČENCI letnik 2007 in 2008,
  • UČENKE letnik 2007 in 2008
  • UČENCI letnik 2009 do 2011
  • UČENKE letnik 2009 do 2011

PRAVILA: tekmuje se po pravilih in določilih za atletiko, objavljenih v Informatorju 1-Šport mladih 2021/2022

PROGRAM ZA UČENKE IN UČENCE ‘2007 in ‘2008: tek 60m, tek 300m, tek 1000m, štafeta 4x100m, skok v daljino (cona), skok v višino, suvanje krogle (učenci 4kg, učenke 3kg), met vorteksa 125-130g (opomba: vsak učenec-ka lahko tekmuje le v eni disciplini in štafeti)

PROGRAM ZA UČENKE IN UČENCE ‘2009 – 2011: tek 60m, tek 300m, tek 600m, skok v daljino, skok v višino, met vorteksa 125-130g (opomba: vsak učenec-ka lahko tekmuje le v eni disciplini)

UČITELJI ŠPORTA

HANA SEKNE DRŽAVNA PRVAKINJA V PETEROBOJU

V nedeljo, 20.3.2022 se je končala letošnja dvoranska sezona v atletiki. Hana je prvič nastopila v peteroboju v dvorani in dokazala, da je trenutno najbolj vsestranska atletinja v kategoriji pionirk U16. Prepričljivo je zmagala v teku na 60m ovire, skoku v daljino in v metu krogle. V skoku v višino in teku na 800m pa je dosegla drugi najboljši rezultat. Seštevek vseh točk je tako znašal 3.166, kar je najboljši rezultat v dvorani v kategoriji U16 v Sloveniji.

Iskrene čestitke!

Dostopnost