V ponedeljke, 8.5. 2023 smo v telovadnici osnovne šole Šenčur gostili Pihalni orkester občine Šenčur, ki je navdušil tako učence kot tudi učitelje.

Pedagog  Matej Rihter je predstavil različne vrste pihalnih inštrumentov, med drugim flavto, klarinet, saksofon, trobento, pozavno in tubo. Vsak inštrument je predstavil s krajšim solo nastopom, s čimer je prikazal raznolikost inštrumentov ter njihovih zvokov. Dogodek je navdihnil številne učence, ki so morda odkrili svojo ljubezen do glasbe in se bodo odločili za učenje igranja na kakšnem od teh izjemnih inštrumentov.

Hvala g. Mateju za poučno in zabavno predstavitev različnih inštrumentov ter vsem članom orkestra za njihov trud, energijo in predanost glasbi. Upam, da smo se med seboj navdušili tudi za prihodnja sodelovanja in da bomo skupaj odkrili nove načine za spodbujanje glasbe in umetnosti v naši skupnosti.

Stanka Naglič

(Visited 67 times, 1 visits today)
Dostopnost