Oblačen četrtek, 26. oktobra, je bil na OŠ Šenčur dan za razmislek o prihodnosti osmo- in devetošolcev. Na šoli se je namreč vrtel Vrtiljak srednjih šol. Obiskali so nas profesorji, dijaki in svetovalni delavci vseh gorenjskih in nekaterih ljubljanskih srednjih šol. Temeljito so nam predstavili njihove programe, nam praktično prikazali veščine, ki jih razvijajo na njihovi šoli, demonstrirali tehnike ter predstavili njihove izdelke. Posladkali so nas s priboljški, nas navdušili z lesenimi in tehničnimi izdelki, nam predali spodbudne besede, mi pa smo njih povprašali o dvomih, ki se nam porajajo.

Vsak učenec se je lahko udeležil dveh predstavitev. Vabljeni so bili tudi starši, saj zagotovo pomembno prispevajo pri pogovoru s svojimi otroki glede njihove prihodnosti.

Upava, da bo učencem lažje pri izbiri nadaljnje izobraževalne poti.

Psihologinja Mateja Potočnik Poljanšek, koordinatorica Vrtiljaka srednjih šol

Pedagoginja Urša Tomažič