Šiviljska delavnica

Vse učence od 2. do 9. razreda na centralni šoli Šenčur vabimo na šiviljsko delavnico v okviru Evropskega tedna zmanjševanja odpadkov, na kateri bomo izdelovali uporabne izdelke iz odpadnega tekstila.

Lep je panj – pridno letajo čebele vanj

Poslikane panjske končnic pozna skoraj vsak Slovenec, saj predstavljajo pomemben del slovenske kulturne dediščine. To slovensko posebnost smo predstavili tudi španskim učiteljem, ki so nas v okviru projekta Erasmus+ obiskali v začetku šolskega leta.

Skupaj s španskimi učitelji so učenci 6. a so pod mentorstvom učiteljice Mance Herlec poslikali panjske končnice, ki smo jih v petek, 18. 11., ko smo obeležili dan slovenske hrane, postavili na ogled. Pripravili smo razstavo z naslovom Lep je panj – pridno letajo čebele vanj, ki si jo lahko ogledate v avli OŠ Šenčur.

Ana Marija Rožman, koordinatorica Erasmus+

POT KNJIGE od avtorja do bralca

V šolski knjižnici smo gostili razstavo plakatov z naslovom: POT KNJIGE OD AVTORJA DO BRALCA.

Pot knjige od avtorja do bralca je prikaz procesa nastanka knjige. Kratka zgodba, zapisana v stripu, avtorja Žige X. Gombača z ilustracijami Davida Krančana. Učence razredne stopnje sem z razlago vodila skozi razstavo. Učence 4. in 5. razredov je obiskal ilustrator David Krančan in jim je predstavil svoje ustvarjanje. Pogovarjal se je z navdušenimi mladimi ilustratorji in jim dal smernice za nadaljnje ustvarjanje.

Projekt poteka pod okriljem Javne agencije za knjigo RS (JAK).

Ksenija Čebašek