ŠOLSKI ZOBOZDRAVNIK:

Obvestilo 1:

Spoštovani,

obveščamo vas , da jutri, 15. 09. 2021 stopi v veljavo nov Odlok o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS–CoV–2 iz Uradnega lista RS, št. 146/2021 z dne 11. 09. 2021, ki ga moramo upoštevati.

Za vstop v ZD Kranj je obvezno izpolnjevanje PCT pogoja z naslednjimi dokazili:

• negativni test PCR, ki NI starejši od 72 ur
  • test HAG, ki NI starejši od 48 ur
  • digitalno potrdilo s QR kodo
  • dokazilo o cepljenju, ki je veljavno takoj po 2. odmerku (pri cepivih Comirnaty, Spikevax, Vaxzervria) oz. takoj po 1. odmerku cepiva Jannsen
  • dokazilo o pozitivnem rezultatu PCR, ki je starejši od 10 dni (razen če zdravnik presodi drugače) in ni starejši od 180 dni

Pogoja PCT NI potrebno izpolnjevati:

• osebam, ki potrebujejo NUJNO MEDICINSKO POMOČ
  • osebam, ki so mlajše od 12 let
  • osebam, ki spremljajo otroka do dopolnjenega 15. leta starosti oz. odraslo osebo, ki ni sposobna skrbeti zase

Pravilno nošenje mask in razkuževanje rok je obvezno.

PCT pogoj bodo preverjali na vstopnih točkah (naši zaposleni in študenti, ne varnostniki) z mobilnimi telefoni, ki imajo naloženo aplikacijo za branje QR kode.

Vsem skupaj hvala za pomoč in sodelovanje in želim vam čim manj stresne dneve.

Lep pozdrav,

Vanja Škoda, dipl. bab.

namestnica vodje ZN OE ZD Kranj

Obvestilo 2:

Sprejem pacientom z bolečino v šolski zobni ambulanti Šenčur je možen le po predhodnem dogovoru po telefonu na številko 04/ 2511731 zjutraj od torka do petka od 6.45 do 7.15 ure in v ponedeljek od 12.30 do 13.00 ure, da vam določimo termin in uro prihoda. Nenaročenih pacientov žal zaradi spremenjene organizacije dela v času epidemije COVID-19, ne bomo mogli sprejeti. Pacienti imajo s seboj  izpolnjen in podpisan vprašalnik o zdravju.

Vprašalnik-november 2020

Zobna poliklinika Kranj – povezava. (Obvestila o delavnem času, zaprtju ambulante, …)

Posebno skrb namenjamo zobozdravstveni preventivi. Za vse učence naše šole izvajamo redne sistematične preglede zob. Učenci razredne stopnje si po jedi čistijo zobe, za pravilno čiščenje in nego zob skrbi zobna asistentka ambulante iz Kranja.

Ponedeljek

popoldan

od 13.00 do 19. ure

Torek Sreda Četrtek Petek

dopoldan

od 7.00 do 13. ure

Zobna ambulanta se nahaja v prostorih vrtca.

Zobozdravnica je  dr. Nina Špranger Vaupotič, zobna asistentka pa Marinka Zupanc.

Telefonska številka ambulante 04/25 11 731.