INTERESNE in FAKULTATIVNE DEJAVNOSTI:

V razširjeni program se učenci vključujejo prostovoljno.

Učenci izbirajo med številnimi izbirnimi dejavnostmi, ki jih lahko obiskujejo pred ali po pouku. Dejavnosti učencem omogočajo, da odkrijejo in razvijejo svoje talente in  interese.

Šola ponuja dejavnosti za podporo in pomoč pri učenju: za individualno in skupinsko učenje, za podporo učencem z učnimi težavami, za podporo nadarjenim učencem, dejavnosti, ki dopolnjujejo, nadgrajujejo, poglabljajo ali razširjajo znanje, ki podpirajo učenje in razvoj samoregulacije učencev.

Za učence, ki želijo svoje znanje poglobiti in razširiti, bodo organizirane dejavnosti pri posameznih predmetih. Učenci se bodo pripravljali na tekmovanja, raziskovali in se učili samostojnega učenja, načrtovanja dela ter skupinskega sodelovalnega učenja.

Učenci z učnimi težavami so učenci, ki brez prilagoditev metod in oblik dela pri pouku težko dosegajo standarde znanja. Tem učencem prilagajamo oblike in metode dela pri pouku ter jim omogočimo vključitev v dejavnosti za podporo pri učenju. Za te učence razredniki s pomočjo svetovalne službe ali na osnovi priporočil zunanjih strokovnih ustanov pripravijo Individualne načrte učne pomoči.

V sklopu razširjenega programa šola ponuja dejavnosti s področja računalništva in informatike, tehnike in tehnologije ter umetnosti. Šola učencem drugega in tretjega vzgojno-izobraževalnega obdobja ponuja drugi tuji jezik iz nabora, ki je določen za obvezni izbirni predmet v 7., 8. in 9. razredu (angleščina, francoščina, hrvaščina, italijanščina, kitajščina, latinščina, madžarščina, nemščina, ruščina, srbščina, španščina).

Šola nudi dejavnosti razširjenega programa na treh področjih: gibanje in zdravje za dobro telesno in duševno počutje; kultura in državljanska vzgoja ter učenje učenja.  Šola iz vsakega sklopa posameznega področja ponudi vsaj eno vsebino na letni ravni.

Izbirne dejavnosti v sklopu razširjenega programa:

Učenec mora dejavnost redno obiskovati, če se je nanjo prijavil. Strokovni delavci šole in tudi zunanji sodelavci vodijo predpisano pedagoško dokumentacijo.

Šola dejavnost organizira, če je prijavljenih dovolj učencev. Začetni zbir informacij o interesnih dejavnostih vodi pedagoginja. Za zunanji nadzor dejavnosti je odgovorna pomočnica Štefka Svetelj. Za pedagoško spremljanje je odgovoren ravnatelj. Dejavnosti, ki jih šola ne izvaja, ne vpisujemo v dokumente.

Dejavnosti, ki jih organizirajo klubi, podjetniki ipd, se lahko oglašujejo na oglasnih deskah v vstopnih vežah v šolo ob predhodnem dogovoru z ravnateljico. Običajno morajo učenci za udeležbo plačati določen prispevek. Predstavitve dejavnosti so organizirane za učence v času izven pouka.

(Visited 1.382 times, 1 visits today)