V četrtek, 16. 2. 2023, je potekal vseslovenski spletni kviz o varni rabi interneta, ki sta ga organizirala A1 Slovenija in zavod Varni internet. Na kvizu je sodelovalo tudi 241 učencev naše šole in sicer od petega do devetega razreda.

Učenci so  preverili svoje znanje o digitalnih sledeh, varovanju osebnih podatkov, družbenih omrežjih, spletnem nasilju, spletni empatiji in drugih izzivih, s katerimi se mladi srečujejo na spletu. Kviz, ki je trajal 60 minut in ga je vodil Sašo Stare, so učenci reševali na računalnikih, tablicah in drugih napravah.

Na vsa vprašanja je odgovorilo 15.225 udeležencev, ki so tako dosegli Guinnessov rekord za največji spletni kviz na svetu!

Ponosni smo na naše mlade Spletne brihte, ki se zavedajo pomembnosti pravilne in varne rabe interneta.

Več si lahko preberete na povezavi – link.

Pripravila: Janja Gorjanc

(Visited 35 times, 1 visits today)
Dostopnost