Druženja z dedki in babicami imajo prav poseben čar. Podarjajo objeme, ki zdravijo in nas vse skupaj delajo srečne.

Na PŠ Olševek smo jih povabili v četrtek, 26. 10. 2023. Druženje je potekalo v prijetnem, sproščenem in še posebej veselem vzdušju. Skupno doživetje smo posvetili poslikavi kamenčkov pred prihajajočimi dnevi, v katerih se pogovarjamo o ljubih osebah, ki smo jih izgubili in tudi o polaganju sveč na grobove. Razpravljali smo o tem, koliko odpadkov nastane z odpadnimi svečami in kako se temu lahko izognemo s tem, da na grob postavimo spominski kamenček in ne sveče.

Druženje se je ob prijetnem klepetu, toplem čaju, sladkanju s piškoti in kokicami nadaljevalo na igrišču šole, dan pa bo gotovo babicam, dedkom in učencem dolgo ostal v prijetnem spominu.

»Nihče ne more narediti za otroke tega, kar lahko naredijo dedki in babice. Stari starši na življenja vnukov posujejo čarobni prah.«

(Alex Haley)

Učiteljice PŠ Olševek