Druženja z dedki in babicami imajo prav poseben čar. Podarjajo objeme, ki zdravijo in nas vse skupaj delajo srečne.

Na PŠ Olševek smo jih povabili v četrtek, 26. 10. 2023. Druženje je potekalo v prijetnem, sproščenem in še posebej veselem vzdušju. Skupno doživetje smo posvetili poslikavi kamenčkov pred prihajajočimi dnevi, v katerih se pogovarjamo o ljubih osebah, ki smo jih izgubili in tudi o polaganju sveč na grobove. Razpravljali smo o tem, koliko odpadkov nastane z odpadnimi svečami in kako se temu lahko izognemo s tem, da na grob postavimo spominski kamenček in ne sveče.

Druženje se je ob prijetnem klepetu, toplem čaju, sladkanju s piškoti in kokicami nadaljevalo na igrišču šole, dan pa bo gotovo babicam, dedkom in učencem dolgo ostal v prijetnem spominu.

»Nihče ne more narediti za otroke tega, kar lahko naredijo dedki in babice. Stari starši na življenja vnukov posujejo čarobni prah.«

(Alex Haley)

Učiteljice PŠ Olševek

 

(Visited 93 times, 1 visits today)
Dostopnost