Predstava Judovski pes navdušila devetošolce

Devetošolci so si v petek, 7. aprila, ogledali gledališko predstavo Judovski pes, ki je gostovala v Domu krajanov. Predstava je nastala v koprodukciji Mini teatra, Prešernovega gledališča Kranj in Judovskega kulturnega centra Ljubljana. Judovski pes govori o času druge svetovne vojne, o nacizmu in holokavstu. O teh zgodovinskih dogodkih pa govori na prav poseben način – skozi oči človekovega najboljšega prijatelja – psa.

Monodramo je odigral dramski igralec Miha Rodman, s katerim je po predstavi potekal tudi pogovor, ki so ga vodili Sara Marinković (9. a); Ana Logar, Lara Bogataj, Tamara Mali, Jure Osterman (9. b) in Manca Julija Naglič (9. d). Pogovarjali smo se o gledališki predstavi in igralskem poklicu ter tudi o tem, zakaj je pomembno, da mladi obiskujejo gledališče ter razmišljajo o vprašanjih, ki se odpirajo ob ogledu predstav, kakršna je Judovski pes, o njih razmišljajo in jih skušajo razumeti tudi v kontekstu sodobnega časa.