Sveče lahko gorijo tudi drugače

Prihaja čas, ko se s simbolnim prižiganjem sveč poklonimo spominu na pokojne, ko pa sveče ugasnejo, se spremenijo v goro plastike. V želji po zmanjšanju števila odpadnih nagrobnih sveč smo se na šoli odločili za sodelovanje v akciji Komunalnega podjetja Kranj. Učenci različnih oddelkov so poslikali kamenčke, ki jih boste lahko namesto sveč položili ob dnevu spomina na mrtve na grobove svojcev. Ni pomembna količina sveč, ki jih prižgemo na grobovih, pomemben je namen. Vsak Slovenec namreč v povprečju prižge 11 sveč na leto, vsi skupaj pa okrog 23 milijonov. Na leto to skupaj nanese 4.500 ton, od tega skoraj tretjino okrog 1. novembra. Iz Komunale Kranj so nam svetovali, kako lahko drugače prižgemo svečo in se spomnimo pokojnih na okolju bolj prijazen način. V ta namen so nam pripeljali kamenčke, na katere so nato učenci risali sveče.

Kamenčke boste dobili v sredo, 26.10., in v četrtek, 27.10., pred OŠ Šenčur, PŠ Voklo in PŠ Olševek.

Zbirali bomo prostovoljne prispevke za Šolski sklad.

V Šenčurju bo v sredo, 26.10., stala stojnica z naslovom Sveče lahko gorijo tudi drugače pred glavnim vhodom v šolo od 13.ure do 16.30 ure. V četrtek, 27.10., pa bo stojnica od 13.ure do 16.30 ure zadaj med vrtcem in šolo pri vhodu na travnato igrišče, kjer si boste starši ali mimoidoči lahko izbrali porisane in poslikane kamne s svečami.

Na PŠ Olševek in Voklo bo stojnica na voljo od srede zjutraj do četrtka popoldan do 16.30 ure. Zjutraj bo na hodniku pred 1.razredom, po pouku pa zunaj pri igrišču do 16.30 ure.

Vljudno vabljeni, da se nam pridružite pri drugačni obliki prižiganja sveč na grobovih svojcev.

Učenci in učitelji OŠ Šenčur in podružničnih šol